OZONLAMA

Ozon, havada uçuşan mikroorganizmalara yapışarak hücre duvarlarının parçalanmasına ve böylece ölüp çökmelerine neden olur. Tamamen steril bir ortamda ise, benzer bir atom ile birleşerek iki atomlu normal bir oksijen molekülü meydana getirir. Mikroorganizmaların tamamını etkiler, yok eder. Bu dezenfeksiyon etkisidir.

Bilindiği üzere dünyamızın etrafı bir ozon tabakası ile çevrili olup, koruyucu ve temizleyici bir kalkan oluşturur. Yeryüzünden ısınarak buharlaşan su ve yükselen havanın içindeki tüm virüs, bakteri ve mikroplar ozon tabakasına ulaşır. Ozon gazı tüm bu zararlıları öldürerek hava ve su buharını temizler soğutur. Soğuyan ve temizlenen hava yeniden yeryüzüne döner. Bu döngü, doğanın en temel temizlik döngüsünün gizemini oluşturur.

Auto Zen Uygulama Merkezlerinde otomobilinizin içi, Antibakteriyel detaylı iç temizlik ve koruma sistemiyle, tavan ve tabanı kaplayan deri ve kumaş döşemelerine derinlemesine nüfuz eden ağır kir ve lekeler, AutoZen’ın kir ve leke sökücü ürünleriyle çıkartılmaktadır. Araç içindeki tüm plastik ve deri kaplama alanlarında kir ve leke temizlenmekte yüzeydeki çizikler giderilmekte, canlı ve orijinal parlaklığı kazandırılmaktadır.

Yapılan bu ayrıntılı ve titiz iç temizlik uygulamasına rağmen aracın içinde ulaşılamayan bölgelerde; Örneğin klima – havalandırma kanalları, döşemelerin lif dipleri, montaj birleşme yerleri gibi dip noktalarda barınan bakteriler koku yaymaya devam etmektedirler. Bazen defalarca temizlendiği halde yok edilemeyen kokular vardır. Ozonla dezenfeksiyon sistemi bu tür dip noktalara sinen bakteri ve mikropları yok eder.

Ozon bilinen bütün virüs, bakteri, mantar, maya ve küf çeşitleri için yok edici etkiye sahiptir. Ortamdaki hava kirliliği ve kötü kokuları yok etmesi sayesinde, insanlarda ferahlık ve zindelik hissi yaratır.

OZON uygulamasıyla otomobillerimizde tamamen steril bir ortam yaratmakla kalmayıp bununla birlikte otomobillerimiz de meydana gelmiş tüm kokuları geri dönüşümsüz yok edebiliriz…

Ataşehir evden eve nakliyat Sancaktepe evden eve nakliyat Kadıköy evden eve nakliyat Üsküdar evden eve nakliyat Ümraniye evden eve nakliyat Kartal evden eve nakliyat Beykoz evden eve nakliyat Maltepe evden eve nakliyat çekmeköy evden eve nakliyat